Każdy pojazd poruszający się po drodze musi zostać poddany okresowemu przeglądowi technicznemu. Tego typu czynności wykonywane są w celu zbadania poprawności pracy wszelkich układów i systemów mających wpływ na pracę samochodu. Przegląd stanu technicznego ma ocenić czy badany pojazd gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa zarówno dla pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Badanie to należy więc traktować nie jako przykry obowiązek, ale jako dbanie o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

Przeglądy samochodów realizowane przez ASO Nodzyński wykonywane są w oparciu o zalecane przez danego producenta pojazdu plany okresowych przeglądów.

Obejmują one wykonanie wielu czynności, między innymi wykonywane jest:

  • wymiany oleju silnikowego,
  • wymiany filtra oleju,powietrza, paliwa, kabinowego,
  • sprawdzenia akumulatora,
  • sprawdzenia układu hamulcowego,
  • sprawdzenia stanu układów zawieszenia i kierowniczego,
  • czyszczenia klimatyzacji,
  • sprawdzenia ustawienia reflektorów,
  • kontroli stanu nadwozia.
  • i wiele innych,

Oprócz podanych wyżej czynności diagnostycznych przeglądy samochodów ASO Nodzyński oferują badania typu OT-1 oraz OT-2.

Przeglądy techniczne realizowane w naszym zakładzie wykonywane są w sposób sprawny, a zespół specjalistów rzeczowo przedstawi wyniki badania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Elementy, które zostają poddane badaniu, są układami mającymi bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Będzie to więc kompleksowe sprawdzenie jakości pracy układu hamulcowego. Do tej czynności zaliczymy kontrolę stanu przewodów i tarcz hamulcowych, wykrywanie nieszczelności i uszkodzeń układu oraz kontrolę grubości okładzin hamulcowych, czyszczenie strzemion zacisków, szczęk hamulcowych.

Kolejnym ważnym elementem jest sprawdzenie stanu ogumienia. Zespół specjalistów zwróci uwagę na wysokość profilu, stan i rzeźbę opon, wliczając w to również koło zapasowe oraz sprawdzi ciśnienie w ogumieniu.

Następnym aspektem, na który zwracamy uwagę, jest oświetlenie pojazdu. Kontroli zostanie poddane ustawienie świateł oraz poprawność ich pracy.

Kolejno auto zostanie poddane testowi, który ujawni ewentualne luzy w elementach zawieszenia oraz układzie kierowniczym. Sprawdzeniu zostaną poddane również amortyzatory.

Kontroli poddawany zostaje również stan jednostki napędowej. Pojazd sprawdzany jest pod kątem wycieków płynów eksploatacyjnych oraz emisji spalin.

Dlaczego my?

Zdajemy sobie sprawę, jakie skutki niesie za sobą zaniedbanie czynności eksploatacyjnych, dlatego nasze usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Przeglądy samochodów realizowane przez ASO Nodzyński, wykonywane są przez zespół złożony ze specjalistów o wysokich kwalifikacjach. Obdarzając nas zaufaniem, otrzymujecie Państwo gwarancję rzetelnej usługi i rzeczowej konsultacji.

Zadbaj o swoje auto z ASO Nodzyński!

telefon
Kontakt do serwisu(4812) 288-23-12, + 48 665 83 83 83
Adres email
E-mailserwis@serwisnodzynski.pl
Adres serwisu
Adres Serwisuul.Janińska 18 a, 32-020 Wieliczka